سرنوشت صنعت ارتباطات با هوش مصنوعی گره خورده است

 ۱۳۹۷/۸/۱۰
 تعداد بازدید: ۱۱۹

از نظر ما هوش مصنوعی در حد حرف نیست. به زودی در صحنه ظاهر می شود. هم اکنون در حوزه چند صنعت مختلف به خصوص در حوزه امور پولی و مالی کاربرد عملی و تجاری پیدا کرده است

صنعت مخابرات برای برداشتن گامی بزرگ به‌ جلو آماده است. با توجه به افزایش تقاضا برای خدمات داده، انتظار می‌رود بازار مخابرات و ارتباطات همچنان گسترش یابد. ارتباطات امن‌تر و سریع‌تر، اینترنت اشیاء و ذخیره سازی داده‌ها در موفقیت شرکت‌های تجاری در این حوزه و زندگی روزمره کاربران نقش اساسی دارد.

«هوش مصنوعی دیگر در حد حرف نیست»

استانداردها و عملکردهای مربوط به صنایع مخابرات و ارتباطات قرار است طی چند سال آینده بهبود یایند. ظهورنسل پنجم شبکه‌های تلفن همراه فرصتهای جدیدی را برای تحولات این حوزه فراهم کرده است. اما با وجود پیچیدگی‌های مربوط فناوری‌های نوین ارتباطی نیاز به امنیت بیشتر وجود دارد.

از نظر ونسا باربه، یکی از مسئولان نمایشگاه «افزایش ظرفیت اروپا» هوش مصنوعی در این زمینه نقشی کلیدی ایفا خواهد کرد. وی می‌گوید: «تلاش می‌کنیم بفهمیم بازار به کدام سو پیش می‌رود. از نظر ما هوش مصنوعی در حد حرف نیست. به زودی در صحنه ظاهر می شود. هم اکنون در حوزه چند صنعت مختلف به خصوص در حوزه امور پولی و مالی کاربرد عملی و تجاری پیدا کرده است.»

جوزپه والنتینو، نائب رئیس شرکت چند ملیتی موسوم به «اسپارکل»‌ Sparkle که یکی از پیشگامان خدمات مخابراتی در جهان است، در این باره می‌گوید:‌ «تکامل فناوری و پدید آمدن امکاناتی مثل نسل پنجم شبکه تلفن همراه و اینترنت اشیا نیاز به ابزارهای هوشمند را از نظر عملکرد شبکه بیشتر و مهم‌تر می‌کند. چون روز به روز از ماشین‌های پیچیده‌تری استفاده خواهیم کرد. بنابراین همچنان زیرساخت‌های بزرگی مثل مراکز بزرگ داده‌ها که بیشتر پردازش اطلاعات در آنها صورت می‌گیرد سر جایشان خواهند ماند، اما نیاز به ابزارهای هوشمندی خواهیم داشت که از این زیرساخت دور و در نزدیکی حاشیه‌های شبکه هستند.»

 

منبع: یورونیوز