اخبار همکاری مایکروسافت و گرب در زمینه هوش مصنوعی و تکنولوژی ابری

 ۱۳۹۷/۸/۱
 تعداد بازدید: ۸۶

شرکت گرب یکی از بزرگترین پلتفرم های حمل و نقل آنلاین در آسیا، پلتفرم رایانش ابری مایکروسافت موسوم Microsoft Azure را به عنوان سرویس محاسبات ابری خود به کار خواهد گرفت.

شرکت مایکروسافت با شرکت حمل و نقل آنلاین گرب (Grab) در حوزه هایی مانند تکنولوژی سرویس ابری و هوش مصنوعی همکاری می کنند.

گرب یکی از بزرگترین پلتفرم های حمل و نقل آنلاین در آسیاست که توانسته موفق به کنار گذاشتن اوبر در کشورهای جنوب شرقی آسیا شود. مطمئنا این شرکت نمی تواند تا ابد روی قدرت خود مانور دهد. برای اینکه بتواند قدرت غالب در منطقه باقی بماند با همکاری مایکروسافت مشارکتی را به انجام رسانده است که ان بهره گیری از تکنولوژی هوش مصنوعی و سرویس ابری این شرکت است.

در حقیقت شرکت گرب با این توافق، پلتفرم رایانش ابری مایکروسافت موسوم Microsoft Azure را به عنوان سرویس محاسبات ابری خود به کار خواهد گرفت. این فناوری شامل یادگیری ماشینی است که طبق گفته مایکروسافت امنیت این شرکت را با ویژگی هایی مانند تشخیص چهره برای رانندگان و مشتریان افزایش خواهد داد. همچنین برنامه هایی برای استفاده از قابلیت های پردازش زبان طبیعی مایکروسافت برای ارائه ترجمه های بهتر در زمان حقیقی و همچنین ارائه خدمات و توصیه های شخصی شده نیز به کار گرفته است.

تجزیه و تحلیل داده ها

در واقع هدف گرب از این همکاری، به کار بردن محصول مایکروسافت برای مقیاس ‌بندی پلتفرم دیجیتال خودروهای خود است چرا که گرب، سرویس‌های پرداخت و رساندن غذای مخصوص به خود را دارد. این مشارکت همچنین به گرب این امکان را می دهد که از پلتفرم Azure و تجزیه و تحلیل داده ها و تشخیص تقلب برای تلاش و جلوگیزی از معاملات جعلی در پلتفرم Grrab استفاده کند. همچنین این پلتفرم از تشخیص تصویر و تکنولوژی دید کامپیوتری استفاده می کند که به کاربر اجازه می دهد تا تصاویر مکانی خود و لوکیشن را به سادگی برای راننده ارسال کنند و مقصد دقیق خود را نیز به او نشان دهند.

بر طبق اظهارات پگی جانسون، مدیر مایکروسافت “این همکاری با گرب، فرصت های جدیدی را برای نوآوری و رشد سریع، هم در صنعت و منطقه  سبب ایجاد تحول در این فضا می شود. ما هیجان زده هستیم که مشتریان را با این سرویس های جدید هیجان زده کنیم و همچنین انقلابی در صنعت تحویل دیجیتالی برای میلیون ها کاربر برای حمل و نقل ایمن و مقرون به صرفه، تحویل غذا و بسته بندی، پرداخت های تلفن همراه و خدمات مالی فراهم آوریم.” این دو شرکت همچنین قصد دارند در چندین پروژه جدید فناوری، از جمله تشخیص چهره با کمک هوش مصنوعی نیز با یکدیگر همکاری کنند.

 

منبع: کالاسودا